Матеріали розділу.

ОХОРОНА ПРАЦІ – ЦЕ ЗАХИЩЕНЕ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я НА РОБОЧОМУ МІСЦІ!

27.04.2018

Всесвітній день охорони праці  відзначається щорічно 28 квітня за ініціативою Міжнародної організації праці (МОП). Цей день входить в структуру міжнародних днів Організації Об’єднаних Націй.

Історія цього дня починається у 1984 році, коли Канадський союз державних службовців запропонував віддавати данину пам’яті робітникам, які загинули або отримали травми на робочому місці. Дата 28 квітня була обрана тому, що в цей день у 1914 році відбулося третє читання «Акту про компенсації робітникам».

Міжнародна організація праці офіційно заснувала Всесвітній день охорони праці, який вперше відзначався у 2003 році. Основне завдання відзначення — привернути увагу до масштабів проблеми виробничих травм і загибелі на виробництві; підвищення рівня знань, безпеки та умов праці; забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні, здорові та безпечні умови праці; формування загальної культури охорони праці та свідомого ставлення до цих питань, поважного ставлення до безпеки життєдіяльності, формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається відповідно до Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 щорічно 28 квітня.

Цього дня більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, направлені на залучення уваги громадськості до нерозв’язаних проблем охорони праці.

Автор:

Туристичні квести
Font Resize