Матеріали розділу.

Протези молочної залози

24.07.2017

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №781 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів» (далі – Порядок) в частині забезпечення протезами молочних залоз та ліфами для їх кріплення жінок після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та із вродженими вадами молочних залоз.

Зокрема, пунктом 2 Порядку змінами передбачено, що жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та із вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, післяопераційними протезами, ліфами для їх кріплення, спеціальними ліфами для кріплення протезів молочних залоз для занять фізичною культурою і плаванням, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.

Пунктом 35 Порядку визначено:

У разі двосторонньої ампутації молочних залоз протези молочної залози видаються з розрахунку одна пара на рік, ліфи для їх кріплення – три одиниці  на рік.

Якщо жінкам після мастектомії в період експлуатації попередньо виданих протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення проведено чергову операцію, що підтверджено довідкою ЛКК, органи соціального захисту населення формують електронні направлення про дострокову видачу протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення.

Жінки після мастектомії забезпечуються на вибір трьома ліфами для кріплення протезів молочної залози або двома зазначеними ліфами та одним спеціальним ліфом для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням.

Жінки в післяопераційний період згідно з довідкою лікаря закладу охорони здоров’я, в якому проводилася операція, забезпечуються післяопераційним протезом у комплекті з одним ліфом.

При потребі в забезпеченні післяопераційним протезом жінка може особисто звернутися до підприємства з довідкою для отримання післяопераційного протезу в комплекті з одним ліфом. У такому випадку, реєстраційну картку в Централізованому банку даних з проблем інвалідності  (далі – ЦБІ) про таку особу формує підприємство, надавши відповідну інформацію до Мінсоцполітики, у разі у відсутності інформації про особу в ЦБІ. Після отримання післяопераційного протезу, за зверненням особи, орган соціального захисту формує направлення на основний протез у комплекті з трьома ліфами та компресійний рукав (у разі потреби).

У разі звернення особи в післяопераційний період відразу до органу соціального захисту населення, формується одночасно два направлення: одне – на забезпечення післяопераційним протезом у комплекті з одним ліфом, та друге – на забезпечення основним протезом у комплекті з трьома ліфами та компресійним рукавом (у разі потреби).

Автор:

Туристичні квести
Font Resize