Матеріали розділу.

ЗМІНИВСЯ ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ З 1 ТРАВНЯ 2018 РОКУ

23.05.2018

З метою подальшого удосконалення Програми та за результатами опалювального періоду 2017 / 2018 років Урядом прийнято нову редакцію порядку призначення житлових субсидій (постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329), реалізація якого дасть змогу:

– забезпечити мотивацію зайнятого населення до легалізації відносин у сфері оплати праці та зайнятості населення;

– зробити систему призначення субсидій адресною та здійснити верифікацію для можливості впровадження монетизації програми житлових субсидій;

– встановити справедливий механізм врахування доходів домогосподарства, у тому числі з урахуванням його майнового стану;

– покращити доступ внутрішньо переміщених осіб до отримання субсидій шляхом надання права її призначення без наявності договору найму / оренди

НОВУ ЗАЯВУ І ДЕКЛАРАЦІЮ – ПОТРІБНО БУДЕ ПОДАТИ:

 • орендарям житла;
 • внутрішньо переміщеним особам (без договору оренди);
 • сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
 • сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
 • сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
 • сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

ДЕКЛАРАЦІЯ

ЗАЯВА

Є ЧИМАЛО СІМЕЙ, В ЯКИХ ЧОЛОВІК ПРОПИСАНИЙ ЗА ОДНОЮ АДРЕСОЮ, ДРУЖИНА І ДІТИ ЗА ІНШОЮ.

Чоловік працює, дружина, скажімо, у декретній відпустці або взагалі не працює. Такі сім’ї раніше, враховуючи те, що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася чимала субсидія, доходи чоловіка не враховувалися, але гроші щомісяця він приносив саме в цю сім’ю.

Водночас, на помешкання, де прописаний чоловік оформлювалася субсидію, виходячи з кількості не зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб. Відповідно доходи такої людини не бралися до уваги для призначення допомогу ні там, ні тут.

Тому Мінсоцполітики з 1 травня 2018 року змінює форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Таким чином,  держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про воз’єднання українських сімей.

Поняття сім’ї розтлумачує Сімейний кодекс, стаття 3.

СУБСИДІЮ НЕ ПРИЗНАЧАТИМУТЬ ЯКЩО:

 • у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;
 • площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку — 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та багатодітних сімей, в яких не менше року проживає троє і більше дітей;
 • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховується доходи для призначення субсидії (для призначення з 1 травня 2018 р. – третій і четвертий квартал 2017 року, для призначення з 1 жовтня 2018 р. – перший і другий квартал 2018 року)
 • за інформацією ДФС і ПФ України, у них взагалі відсутні доходи;
 • вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на початок періоду, за який враховується доходи;
 • не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців, за який враховується доходи для призначення житлової субсидії;
 • у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи відсутні, менші ніж мінімальна заробітна плата та несплачений ЄСВ, і такі особи перебували за кордоном сукупно більше ніж 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи.

Безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. Лише за цієї умови (за рішенням комісії) органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми — 5286 гривень.

 ЗМЕНШЕНО СОЦІАЛЬНУ НОРМУ НА ОПАЛЕННЯ.

Соціальна норма на газове опалення 4,5 м³ на 1 м² опалювальної площі, електроопалення — 30 кВт.год на 1 м² опалювальної площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%. Скасована норма площі у розмірі 75 м² для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

Крім цього, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи — в новій графі «інші доходи».

ЗАЯВУ, ДЕКЛАРАЦІЮ ТА НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ГРОМАДЯНИ МАЮТЬ ПРАВО ПОДАВАТИ ДО ОТГ.

Автор:

Оля on Травень 23, 2018 AT 09 pm

Доброго дня! Як бути , якщо офіційно перебуваю в шлюбі однак з чоловіком не проживаю, він зареєстрований у батьків які в свою чергу беруть субсидії мотивуючи тим що він з ними не проживає, теж виходить абсурд, там його не враховують хоча він живе у них чи в квартирі свого батька на період перевірки. Мені ж його за новими умовами рахуватимуть його дохід хоча повторюю ми разом не проживає окремо й дохід в сім’ю як тут говорилось він не приносить. Підкажіть як бути в такій ситуації?

  admin on Червень 18, 2018 AT 06 pm

  Оскільки Ви з чоловіком перебуваєте в офіційному шлюбі Ви зобов’язані відобразити його в декларації, а також вказати його доходи.

Туристичні квести
Font Resize